Golf kojarzy się z prestiżem i elitarnością, a jednocześnie jest najbardziej towarzyskim ze wszystkich sportów. W wielu środowiskach po prostu nie wypada nie grać w golfa.

Grają biznesmeni, managerowie, ludzie wolnych zawodów oraz pracownicy dużych i małych firm. Mężczyźni i kobiety.

Organizowane są mistrzostwa lekarzy, prawników, dziennikarzy. Jest to sport nie tylko dla ludzi czynnych zawodowo; grę można rozpocząć jako dziecko i kontynuować do późnego wieku emerytalnego.

Golf to sport masowy – na całym świecie uprawia go ponad 120 mln ludzi.


Golf to:

  • doskonała forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu
  • sport dla każdego niezależnie od wieku i płci
  • idealna forma wypoczynku dla całej rodziny
  • świetny sposób na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych
  • dobry pomysł na wypoczynek indywidualny, szczególnie gdy potrzebujemy skupienia i spokoju
  • sport, który uczy tolerancji oraz gry fair-play
  • dyscyplina wymagająca dbałości o właściwy wizerunek oraz ubiór zgodny z etykietą golfa
     

Golf uczy koncentracji i konsekwencji w dążeniu do celu!

Kolejne sezony pokazują, że w najbliższym czasie czeka nas bardzo szybki rozwój tej dyscypliny i lawinowy wręcz przyrost czynnych golfistów. Dziesiątki firm zorganizowało już spotkania dla swoich pracowników i zaproszonych gości, proponując im zabawę z golfem. Zapraszamy do Krakow Valley Golf & Country Club. Twoja przygoda z golfem może rozpocząć się właśnie u nas...

W golfa może grać każdy – niezależnie od wieku, płci, czy też kondycji ruchowej. Naukę można rozpocząć już w wieku 6 lat, ale swoją przygodę z golfem można przeżyć w każdym wieku. Golf nie jest dyscypliną statyczną, ale równomiernym ćwiczeniem całego organizmu – gra angażuje wszystkie mięśnie. W ciągu godziny spalamy średnio 250 kalorii.

Aby rozpocząć naukę gry w golfa nie trzeba być członkiem klubu. Na początku nie musimy też kupować sprzętu golfowego. Możemy skorzystać z wypożyczalni, która dysponuje sprzętem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.


1. Strój

Do gry w golfa należy ubrać się wygodnie i w sposób adekwatny do pogody. Etykieta nie dopuszcza jeansów – ubieramy zatem spodnie materiałowe z paskiem (długie lub do kolan) i koszulkę polo z kołnierzykiem lub golf. Istotną sprawą jest odpowiednie, jak najwygodniejsze obuwie (na początek mogą być typu adidas). W miarę czynionych postępów, dobrze będzie zainwestować w obuwie golfowe, wyposażone w kolce (na naszym polu golfowym dozwolone są jedynie plastikowe tzw. soft spike), które zabezpieczają przed poślizgnięciem na trawie i pomagają utrzymać stabilność podczas wybijania. Aby osłonić głowę i oczy przed słońcem gracze zakładają czapki z daszkiem lub sam daszek (zwłaszcza panie). Etykieta zabrania noszenia czapki z daszkiem odwróconym na tył głowy. Zawsze dobrze mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową i sweter.


2. Lekcje gry w golfa

Najlepszą i najkrótszą drogą do zostania golfistą jest nauka pod okiem doświadczonego instruktora zwanego w golfie „pro” (skrót od professional). Opieka instruktora zapobiegnie kształtowaniu i późniejszemu utrwalaniu złych nawyków. Instruktor oprócz pokazania i nauczenia techniki gry wyjaśnia też jej zasady. Lekcje rezerwujemy w recepcji pola golfowego, umawiając się na konkretną, odpowiadającą nam godzinę. Lekcje można brać indywidualnie, bądź w kilkuosobowej grupie.

Po kilku lekcjach możemy zacząć grać na 6-dołkowym polu golfowym Akademii Golfa. Dołki są tu znacznie krótsze niż na „prawdziwym” mistrzowskim polu golfowym, tak, więc nawet na samym początku możemy już zacząć odnosić pierwsze sukcesy i systematycznie obniżać wyniki!

Cykl szkoleniowy kończy się egzaminem na tzw. Zieloną Kartę. Jest to dokument wydawany przez Polski Związek Golfa, który uprawnia do gry na polach golfowych. Pamiętajmy – bez tego dokumentu nie wejdziemy na 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej!

 

3. Trening samodzielny.

Lekcjom powinien towarzyszyć trening samodzielny – zapraszamy do przyjazdu do Akademii Golfa w dowolny dzień tygodnia.  

Trening odbywa się na tzw. Driving Range (brak jest polskiego odpowiednika tej nazwy, niektórzy używają słowa strzelnica). Jest to miejsce służące do nauki wybijania piłki na odległość – długiej gry. Na początek radzimy skorzystać z mat – jest łatwiej, a przy okazji nie niszczymy trawy!

Kolejne miejsce, na którym możemy ćwiczyć to Putting Green . Jest to obszar pokryty bardzo nisko koszoną trawą, na którym znajdują się dołki. Tutaj trenujemy ostatnią fazę gry, czyli wbijanie piłki do dołka. Pamiętajmy, że możemy to robić tylko i wyłącznie jednego rodzaju kijem tzw. putterem – wszystkie pozostałe bardzo niszczą trawę, która wymaga wyjątkowej dbałości!

Obok Putting Greenów (jest ich w sumie trzy, w tym największy o powierzchni 1200 m2) znajduje się Chipping Green . Tutaj ćwiczymy wybijanie piłki z nieco wyższej trawy na green – pamiętajmy znowu o doborze właściwego kija! Między greenami położone są treningowe bunkry . Te zagłębienia wypełnione piaskiem przypominają bunkry znajdujące się na polu mistrzowskim, z tym, że tutaj możemy próbować wybić piłkę z piasku tyloma uderzeniami, ile nam się zamarzy, bez żadnych konsekwencji dla wyniku gry!

Pamiętajmy – im więcej czasu spędzimy na Akademii Golfa, trenując poszczególne elementy, tym łatwiej będzie nam później, w prawdziwej grze...

© Kraków Valley Golf
projekt i wykonanie Positive-Power

OK

* - pole obowiązkowe do wypełniania

Wyślij